صفحه اصلی > دسته‌بندی نشده : افزونه گرویتی فرم چیست؟

افزونه گرویتی فرم چیست؟

gravity forms وردپرس یکی از افزونه های تجاری وردپرس است که برای ایجاد فرم های تماس استفاده می شود. این افزونه به صاحبان سایت  کمک می کند فرمهایی برای جمع آوری اطلاعات کاربران ایجاد کنند.

افزونه گرویتی فرم چیست؟

افزونه گرویتی فرم  یک افزونه وردپرس است که می توانید فرم های ساده و پیچیده ای را برای جمع آوری اطلاعات در سایت وردپرس خود ایجاد کنند. در این افزونه می توانید با ابزارها و سرویس های مختلفی مانند Stripe، PayPal، Square، Zapier یا Mailchimp ادغام کنید.

Gravity Forms که به زبان PHP نوشته شده است، از بسیاری از توابع و ویژگی های داخلی وردپرس برای تقویت فرم ساز خود استفاده می کند. همچنین از سیستم پایگاه داده MySQL مشابه وردپرس استفاده می کند، اما تمام فرم ها و ورودی ها را در جداول خود ذخیره می کند. Gravity Forms منبع باز و دارای مجوز GPL است. تمام کدهای ارائه شده رمزگذاری نشده است.

با افزونه گرویتی فرم چه فرم هایی می توان طراحی کرد؟

یکی از ویژیگی های افزونه گرویتی فرم این است که امکان طراحی انواع فرم را دارید. فرقی نمی کند یک فرم تماس با ما ساده که شامل چند فیلد است را بسازید یا یک فرم چند مرحله ای را که نیاز به پر کردن فیلدهای متنوع هستند، با این افزونه امکان پذیر است. در این افزونه فرم های پبیش فرض زیر وجود دارد و در صورت نیاز می توانید فرم ها را ویرایش کنید و یا خودتان فرم های مورد نیاز را طراحی کنید:

  • ثبت نام
  • استخدام
  • نطر سنجی
  • تماس با ما
  • فرم با فیلد شرطی
  • رزرو آنلاین
  • فرم های محاسباتی

فرم ها در افزونه gravity form

قابلیت های افزونه گرویتی فرم

در افزونه گرویتی فرم می توانید برای اهداف مختلف فرم بسازید. در این افزونه امکانات زیر قرار داده شده است:

فیلدهای متنوع: در این افزونه تمام فیلدهای مختلف با فرمت های مختلف مانند تاریخ، متن، عکس را از کاربر بگیرید. در این افزونه 36 فیلد آماده وجود دارد که می توانید برای طراحی هر فرمی استفاده کنید.

تغییر رنگ و فونت های متنوع: در افزونه گرویتی می توانید فرم ها را ویرایش و فونت و رنگ بندی فرم ها را تغییر دهید و رنگ ها را مطابق سلیقه ویرایش کنید.

ایجاد شرط: در صورت نیاز برای قرار دادن شرط در فرم ها می توانید شرط های مختلفی بر روی فیلدها قرار دهید.

ساخت فرم های چد مرحله ای: با گرویتی فرم می توانید فرم های چند مرحله ای ایجاد کنید. در مقاله ساخت فرم چند مرحله ای با گرویتی فرم یک نمونه فرم استخدام را ببینید.

ریسپانسیو: فرم هایی که ساخته می شوند کاملا ریسپانسیو هستند و کاربران در موبایل هم می توانند به درستی فرم ها را در گوشی موبایل باز کنند.

فرم های پرداخت: اگر در سایتتان نیاز به ساخت فرم هایی دارید که کاربران بعد از پر کردن آن باید پرداخت انجام دهند با گرویتی فرم این کار امکان پذیر است و می توانید فرم های پرداخت را طراحی کنید. در مقاله ساخت فرم های پرداخت با گرویتی جزئیات را ببینید.

سوالات متداول در مورد افزونه گرویتی فرم

افزونه گرویتی فرم چیست؟

گرویتی فرم یکی از بهترین افزونه های فرم ساز وردپرس است که می توانید هر نوع فرمی را با آن ایجاد کنید.

آیا محدودیتی در تعداد فرم های ایجاد شده با گرویتی فرم وجود دارد؟

معمولا در سایت ها نیاز به تعداد محدودی فرم دارید اما در افزونه گرویتی فرم بدون محدودیت می توانید هر تعداد فرمی که نیاز دارید را طراحی کنید.

چگونه با گرویتی فرم فرم طراحی کنیم؟

برای ساخت فرم با گرویتی فرم می توانید بدون کدنویسی و با درگ کردن المان ها فرم ها را طراحی کنید.

 

 

طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید